DF3-10EP-2A
Manufacturer
Mfr. Part #
DF3-10EP-2A
EBEE Part #
7930656-DF3-10EP-2A-EB
Customer #
EDA Models
Description
CONN ADAPT PLUG/PLUG 10POS 2MM
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryConnectors, Interconnects ,Rectangular Connectors ,Common Rectangular
SeriesDF3
PackagingBag
Part StatusLast Time Buy
Number of Positions10
Mounting TypePanel Mount, Snap-In
Base Product NumberDF3-10E
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Convert From (Adapter End)Plug, Male Pins
Convert To (Adapter End)Plug, Male Pins
Row Spacing-
Description
10 Position Adapter Connector Plug, Male Pins To Plug, Male Pins 0.079" (2.00mm)