Delta Elec AA60S0500A
Manufacturer
Mfr. Part #
AA60S0500A
EBEE Part #
E85933831
Package
DIP,88.9x67.5mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
5.1V 10A 85VAC~264VAC 60W 79% DIP,88.9x67.5mm AC-DC Power Modules ROHS
Select All
CategoryPower Supplies ,Power Suppliers - Board Mount ,AC DC Converters
DatasheetDELTA AA60S0500A
RoHS
Output Power60W
Output Voltage5.1V
Output Current (Max)10A
Conversion Efficiency79%
Output Channel1
Input Voltage(AC)85VAC~264VAC