| Mfr. Part # | CW4065CS |
| EBEE Part # | 12293976-CW4065CS-EB |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| Description | RF ANT 418MHZ WHIP STR NMO BASE |
Please send RFQ , we will respond immediately.
| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless ,RF Antennas | |
| Datasheet | TE Connectivity CW4065CS | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Mounting Type | Base Mount | |
| Ingress Protection | - | |
| Features | - | |
| Base Product Number | CW4065 | |
| Applications | - | |
| Termination | NMO | |
| Height (Max) | 37.500" (952.50mm) | |
| Return Loss | - | |
| Frequency Range | 406MHz ~ 430MHz | |
| Gain | 5dB | |
| RF Family/Standard | - | |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz) | |
| Frequency (Center/Band) | 418MHz | |
| Antenna Type | Whip, Straight | |
| Number of Bands | 1 | |
| VSWR | 2 | |
| Power - Max | 200 W |