CUI PXO7806-500-S
Manufacturer
Mfr. Part #
PXO7806-500-S
EBEE Part #
E87328892
Package
SIP,10.3x6mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
SIP,10.3x6mm DC-DC Power Modules ROHS
Select All
CategoryPower Supplies ,Power Suppliers - Board Mount ,DC DC Converters
DatasheetCUI PXO7806-500-S
RoHS
Output Power5.2W
Output Voltage6.5V;-6.5V
Output Current (Max)500mA;300mA
Conversion Efficiency91%
Input Voltage(DC)8V~36V