CTS Electronic Components ATS050B-E
Manufacturer
Mfr. Part #
ATS050B-E
EBEE Part #
E87218247
Package
HC-49S
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
5MHz 18pF ±30ppm ±50ppm HC-49S Crystals ROHS
Select All
CategoryPassives ,Crystals, Oscillators, Resonators ,Crystals
DatasheetCTS ATS050B-E
RoHS
Operating Temperature-40℃~+85℃
Frequency5MHz
Equivalent Series Resistance (ESR)80Ω
Normal temperature Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
Frequency Stability±50ppm