CTS Electronic Components 353VB6A135T
Manufacturer
Mfr. Part #
353VB6A135T
EBEE Part #
E82001801
Package
SMD5032-6P
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
HCMOS 3.3V ±20ppm 13.5MHz SMD5032-6P Voltage-Controlled Crystal Oscillators (VCXOs) ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryPassives ,Crystals, Oscillators, Resonators ,Oscillators
DatasheetCTS 353VB6A135T
RoHS
Output TypeHCMOS
Supply Current25mA
Supply Voltage3.3V
Operating Temperature-10℃~+60℃
Frequency13.5MHz
Frequency Stability±20ppm