| Mfr. Part # | CMR04C9R0DPDM |
| EBEE Part # | E86535625 |
| Package | - |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| ECCN | EAR99 |
| Description | 500V 9pF Mica and PTFE Capacitors ROHS |
|---|---|---|
| Category | Passives ,Capacitors ,Mica and PTFE Capacitors | |
| Datasheet | Cornell Dubilier Electronics CMR04C9R0DPDM | |
| RoHS | ||
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ | |
| Voltage Rated | 500V | |
| Capacitance | 9pF | |
| Tolerance | - | |
| Body Length | 9.1mm | |
| Body Height | 8.4mm |