| Mfr. Part # | CD7FA751FO3 |
| EBEE Part # | E86144504 |
| Package | - |
| EDA Models | |
| ECCN | EAR99 |
| Description | ±1% 100V 750pF Mica and PTFE Capacitors ROHS |
|---|---|---|
| Category | Passives ,Capacitors ,Mica and PTFE Capacitors | |
| Datasheet | Cornell Dubilier Electronics CD7FA751FO3 | |
| RoHS | ||
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ | |
| Voltage Rated | 100V | |
| Capacitance | 750pF | |
| Tolerance | ±1% | |
| Body Length | 7.6mm | |
| Body Height | 7.4mm |