| Mfr. Part # | CD7FA331FO3 |
| EBEE Part # | E85963924 |
| Package | - |
| EDA Models | |
| ECCN | EAR99 |
| Description | ±1% 100V 330pF Mica and PTFE Capacitors ROHS |
|---|---|---|
| Category | Passives ,Capacitors ,Mica and PTFE Capacitors | |
| Datasheet | Cornell Dubilier Electronics CD7FA331FO3 | |
| RoHS | ||
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ | |
| Voltage Rated | 100V | |
| Capacitance | 330pF | |
| Tolerance | ±1% | |
| Body Length | 7mm | |
| Body Height | 6.6mm |