| Mfr. Part # | CD5EC330GO3 |
| EBEE Part # | E86762691 |
| Package | - |
| EDA Models | |
| ECCN | EAR99 |
| Description | ±2% 300V 33pF Mica and PTFE Capacitors ROHS |
|---|---|---|
| Category | Passives ,Capacitors ,Mica and PTFE Capacitors | |
| Datasheet | Cornell Dubilier Electronics CD5EC330GO3 | |
| RoHS | ||
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ | |
| Voltage Rated | 300V | |
| Capacitance | 33pF | |
| Tolerance | ±2% | |
| Body Length | 6.9mm | |
| Body Height | 5.1mm |