| Mfr. Part # | CD30FD682FO3 |
| EBEE Part # | E87228078 |
| Package | - |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| ECCN | EAR99 |
| Description | ±1% 500V 6800pF Mica and PTFE Capacitors ROHS |
|---|---|---|
| Category | Passives ,Capacitors ,Mica and PTFE Capacitors | |
| Datasheet | Cornell Dubilier Electronics CD30FD682FO3 | |
| RoHS | ||
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ | |
| Voltage Rated | 500V | |
| Capacitance | 6800pF | |
| Tolerance | ±1% | |
| Body Length | 19.8mm | |
| Body Height | 22.4mm |