| Mfr. Part # | CD10FA331JO3F |
| EBEE Part # | E85567912 |
| EDA Models | |
| ECCN | EAR99 |
| Description | ±5% 100V 330pF Mica and PTFE Capacitors ROHS |
|---|---|---|
| Category | Passives ,Capacitors ,Mica and PTFE Capacitors | |
| Datasheet | Cornell Dubilier Electronics CD10FA331JO3F | |
| RoHS | ||
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ | |
| Voltage Rated | 100V | |
| Capacitance | 330pF | |
| Tolerance | ±5% | |
| Body Length | 9.9mm | |
| Body Height | 9.4mm |