Cornell Dubilier Electronics CD10FA331FO3
Manufacturer
Mfr. Part #
CD10FA331FO3
EBEE Part #
E86478824
Package
Description
±1% 100V 330pF Mica and PTFE Capacitors RoHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Mica and PTFE Capacitors
DatasheetCornell Dubilier Electronics CD10FA331FO3
Operating Temperature-55℃~+125℃
Capacitance330pF
Tolerance±1%
Body Length9.9mm
Voltage Rating100V
Height - Seated(Max)9.4mm