| Mfr. Part # | CD10CD180DO3F |
| EBEE Part # | E85591615 |
| Package | - |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| ECCN | EAR99 |
| Description | 500V 18pF Mica and PTFE Capacitors ROHS |
|---|---|---|
| Category | Passives ,Capacitors ,Mica and PTFE Capacitors | |
| Datasheet | Cornell Dubilier Electronics CD10CD180DO3F | |
| RoHS | ||
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ | |
| Voltage Rated | 500V | |
| Capacitance | 18pF | |
| Tolerance | - | |
| Body Length | 9.15mm | |
| Body Height | 8.4mm |