Comchip CMS25N03V8A-HF
Manufacturer
Mfr. Part #
CMS25N03V8A-HF
EBEE Part #
E86144666
Package
PDFN-8(3x3)
Customer #
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
30V 25A 18mΩ@10V,12A 21W 2.5V@250uA 1 N-channel PDFN-8(3x3) MOSFETs ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
RoHS
Operating Temperature-50℃~+150℃@(Tj)
Type1 N-channel
Drain Source Voltage (Vdss)30V
Continuous Drain Current (Id)25A
Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id)18mΩ@10V,12A
Power Dissipation (Pd)21W
Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id)2.5V@250uA
Input Capacitance (Ciss@Vds)500pF@25V