Comchip CDBB1100-HF
Manufacturer
Mfr. Part #
CDBB1100-HF
EBEE Part #
E86529218
Package
DO-214AA(SMB)
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
100V 810mV@1A 1A DO-214AA(SMB) Schottky Diodes ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,Diodes ,Single Diodes
DatasheetComchip CDBB1100-HF
RoHS
Reverse Leakage Current (Ir)500uA@100V
Reverse Voltage (Vr)100V
Forward Voltage (Vf@If)810mV@1A
Rectified Current1A