CMPA801B030F1
Manufacturer
Mfr. Part #
CMPA801B030F1
EBEE Part #
12285944-CMPA801B030F1-EB
Description
GAN MMIC 30W 28V 8.0-11.0GHZ
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Amplifiers
DatasheetMACOM Technology Solutions CMPA801B030F1
Series-
PackagingTray
Part StatusActive
Mounting TypeChassis Mount
Base Product NumberCMPA801
Package / Case440213
Supplier Device Package440213
Frequency8GHz ~ 11GHz
P1dB-
Gain23dB
Noise Figure-
RF TypeRadar
Voltage - Supply28V
Current - Supply-
Test Frequency10GHz
Description
RF Amplifier IC Radar 8GHz ~ 11GHz 440213