CMD-KEY4-315
Manufacturer
Mfr. Part #
CMD-KEY4-315
EBEE Part #
12320143-CMD-KEY4-315-EB
Description
XMITTER KEYFOB 315MHZ 4 BUTTON
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
DatasheetTE Connectivity Linx CMD-KEY4-315
Series-
PackagingBulk
Part StatusObsolete
Features750 ft. Operating Distance
Base Product NumberCMD-KEY
ApplicationsGeneral Remote Control, Garage Opener, RKE
Frequency315MHz
Voltage - Supply2.1V ~ 3.6V
FunctionTransmitter
Modulation or ProtocolASK, OOK
InterfaceHandheld, 4 Button
Sensitivity-
Power - Output-
Data Rate (Max)-
Description
RF Transmitter 315MHz ASK, OOK Handheld, 4 Button