| Mfr. Part # | EC4A15M-E |
| EBEE Part # | E86029786 |
| Package | DIP,31.8x20.3mm |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| ECCN | EAR99 |
| Description | DIP,31.8x20.3mm Isolated Power Modules ROHS |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies ,Power Suppliers - Board Mount ,DC DC Converters | |
| Datasheet | Cincon Electronics Co. LTD EC4A15M-E | |
| RoHS | ||
| Power | 6W | |
| Output Voltage | 15V | |
| input voltage (Vdc) | 18V~36V | |
| Number of channel | 2 | |
| Output Current (Max) | 200mA | |
| Insulated Voltage | 500V | |
| Conversion Efficiency | 87% |