Cincon Electronics Co. LTD CFM41S120-E
Manufacturer
Mfr. Part #
CFM41S120-E
EBEE Part #
E85573336
Package
DIP-6
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
12V 90VAC~264VAC 3.34A 40W 90% DIP-6 AC-DC Power Modules ROHS
Select All
CategoryPower Supplies ,Power Suppliers - Board Mount ,AC DC Converters
DatasheetCincon Electronics Co. LTD CFM41S120-E
RoHS
Output Power40W
Output Voltage12V
Output Current (Max)3.34A
Conversion Efficiency90%
Output Channel1
Input Voltage(AC)90VAC~264VAC