CIF24-03M
Manufacturer
Mfr. Part #
CIF24-03M
EBEE Part #
11633719-CIF24-03M-EB
Customer #
EDA Models
Description
CBL ASSY CENTRON 24POS M/F-M/F
Select All
CategoryCable Assemblies ,D-Shaped, Centronics Cables Assemblies
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
ShieldingShielded
Length0.98' (300.00mm)
StyleBidirectional
Cable TypeRound, Gray
ConfigurationCentronics 24 pos Dual Male/Female to Dual Male/Female
Description
Centronics 24 pos Dual Male/Female to Dual Male/Female Assembly 0.98' (300.00mm) Round, Gray