CABLE 252 RF-0100-A-1
Manufacturer
Mfr. Part #
CABLE 252 RF-0100-A-1
EBEE Part #
8304079-CABLE 252 RF-0100-A-1-EB
Description
COAX CBL RP-SMA TO SMA 3.9"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetGCT (Gradconn) CABLE 252 RF-0100-A-1
SeriesNautilus
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Ingress ProtectionIP67/IP68 - Dust Tight, Waterproof
FeaturesIP Rated Unmated
1st ConnectorRP-SMA Jack
2nd ConnectorSMA Plug, Right Angle
Length3.937" (100.00mm)
ColorBrown
StyleRP-SMA to SMA
Cable TypeRG-178
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypePanel Mount
1st Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max3 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to SMA RG-178 3.937" (100.00mm)