CA10004-36
Manufacturer
Mfr. Part #
CA10004-36
EBEE Part #
8301092-CA10004-36-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL 2.4MM TO 2.4MM 36"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
Series-
PackagingCase
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
1st Connector2.4mm Plug
2nd Connector2.4mm Plug
Length36.00" (914.40mm)
Color-
Style2.4mm to 2.4mm
Cable Type-
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Frequency - Max50 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial 2.4mm to 2.4mm 36.00" (914.40mm)