CA-SBPSBJCN18
Manufacturer
Mfr. Part #
CA-SBPSBJCN18
EBEE Part #
8306925-CA-SBPSBJCN18-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL SMB TO SMB 18"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMB Jack
2nd ConnectorSMB Plug
Length18.00" (457.20mm)
ColorBlack
StyleSMB to SMB
Cable TypeLMR 100
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial SMB to SMB LMR 100 18.00" (457.20mm)