CA-141FNMNF024
Manufacturer
Mfr. Part #
CA-141FNMNF024
EBEE Part #
8323355-CA-141FNMNF024-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 24"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorN-Type Jack
2nd ConnectorN-Type Plug
Length24.00" (609.60mm)
ColorSilver
StyleN-Type to N-Type
Cable TypeHand Formable .141
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type Hand Formable .141 24.00" (609.60mm)