| Mfr. Part # | BB8965CN |
| EBEE Part # | 12303168-BB8965CN-EB |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| Description | RF ANT 933MHZ WHIP STR NMO BASE |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless ,RF Antennas | |
| Datasheet | TE Connectivity BB8965CN | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Mounting Type | Base Mount | |
| Ingress Protection | IP67 | |
| Features | - | |
| Base Product Number | BB8965 | |
| Applications | - | |
| Termination | NMO | |
| Height (Max) | - | |
| Return Loss | - | |
| Frequency Range | 896MHz ~ 970MHz | |
| Gain | 5dBi | |
| RF Family/Standard | - | |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz) | |
| Frequency (Center/Band) | 933MHz | |