B8965CNS
Manufacturer
Mfr. Part #
B8965CNS
EBEE Part #
12299801-B8965CNS-EB
Description
RF ANT 896MHZ WHIP STR NMO BASE
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Antennas
DatasheetTE Connectivity B8965CNS
Series-
PackagingBulk
Part StatusActive
Mounting TypeBase Mount
Ingress ProtectionIP67
Features-
Base Product NumberB8965
Applications-
TerminationNMO
Height (Max)16.000" (406.40mm)
Return Loss-
Frequency Range896MHz ~ 970MHz
Gain5dBi
RF Family/Standard-
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)896MHz