AXT100164
Manufacturer
Mfr. Part #
AXT100164
EBEE Part #
9827564-AXT100164-EB
Description
CONN SOCKET 100POS SMD GOLD
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryConnectors, Interconnects ,Rectangular Connectors ,Common Rectangular
DatasheetPanasonic Electric Works AXT100164
SeriesP35S
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Connector TypeSocket, Center Strip Contacts
Number of Positions100
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesSolder Retention
Base Product NumberAXT100
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Pitch0.014" (0.35mm)
Number of Rows2
Mated Stacking Heights1.5mm
Height Above Board0.057" (1.45mm)
Description
100 Position Connector Socket, Center Strip Contacts Surface Mount Gold