ASSFSSF22K254
Manufacturer
Mfr. Part #
ASSFSSF22K254
EBEE Part #
10101042-ASSFSSF22K254-EB
Description
JUMPER SSF-21T-P1.4X2
Select All
CategoryCable Assemblies ,Jumper Wires, Pre-Crimped Leads Assemblies
DatasheetJST Sales America Inc. ASSFSSF22K254
SeriesHL, SL
PackagingBulk
Part StatusActive
Base Product NumberASSFSSF
Wire Gauge22 AWG
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
Length10.0" (254.0mm)
ColorBlack
Number of Rows1
Number of Conductors1
Contact EndSocket to Socket
Description
Black 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 10.0" (254.0mm)