ASSFSSF22K152
Manufacturer
Mfr. Part #
ASSFSSF22K152
EBEE Part #
10100769-ASSFSSF22K152-EB
Description
JUMPER SSF-21T-P1.4X2
Select All
CategoryCable Assemblies ,Jumper Wires, Pre-Crimped Leads Assemblies
DatasheetJST Sales America Inc. ASSFSSF22K152
SeriesHL, SL
PackagingBulk
Part StatusActive
Base Product NumberASSFSSF
Wire Gauge22 AWG
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
Length6.00" (152.40mm)
ColorBlack
Number of Rows1
Number of Conductors1
Contact EndSocket to Socket
Description
Black 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 6.00" (152.40mm)