ASMPSMP22K152
Manufacturer
Mfr. Part #
ASMPSMP22K152
EBEE Part #
10100850-ASMPSMP22K152-EB
Description
JUMPER SHF-001T-0.8BS X2 6"
Select All
CategoryCable Assemblies ,Jumper Wires, Pre-Crimped Leads Assemblies
DatasheetJST Sales America Inc. ASMPSMP22K152
SeriesNH
PackagingBulk
Part StatusActive
Base Product NumberASMPSMP
Wire Gauge22 AWG
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
Length6.00" (152.40mm)
ColorBlack
Number of Rows1
Number of Conductors1
Contact EndSocket to Socket
Description
Black 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 6.00" (152.40mm)