| Mfr. Part # | DMS8515E |
| EBEE Part # | E822371817 |
| Package | SOT-223 |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| ECCN | None |
| Description | SOT-223 MOSFETs ROHS |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs | |
| Datasheet | ARK micro DMS8515E | |
| RoHS | ||
| Type | N-Channel | |
| RDS(on) | 30Ω@0V | |
| Operating Temperature - | -55℃~+150℃ | |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 4.1pF | |
| Number | 1 N-channel | |
| Pd - Power Dissipation | 1.5W | |
| Drain to Source Voltage | 850V | |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4V | |
| Current - Continuous Drain(Id) | 200mA | |
| Ciss-Input Capacitance | 393.4pF | |
| Output Capacitance(Coss) | 20.7pF | |