Ampleon ART35FEU
Manufacturer
Mfr. Part #
ART35FEU
EBEE Part #
E83290126
Package
SOT-467C
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
200V 30mA 1.6Ω 35W 1.5V SOT-467C MOSFETs ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,RF FETs, MOSFETs
DatasheetAmpleon ART35FEU
RoHS
Operating Temperature-25℃~+150℃
Drain Source Voltage (Vdss)200V
Continuous Drain Current (Id)30mA
Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id)1.6Ω
Power Dissipation (Pd)35W
Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id)1.5V
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)-
Input Capacitance (Ciss@Vds)48.39pF@0V