ACC36HEYN
Manufacturer
Mfr. Part #
ACC36HEYN
EBEE Part #
8483932-ACC36HEYN-EB
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 36POS 0.100
DatasheetSullins ACC36HEYN
Part StatusActive
Number of Positions36
Contact TypeCantilever
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Features-
Base Product NumberACC36
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
Flange Feature-
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Description
36 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)