ACC35HEYN
Manufacturer
Mfr. Part #
ACC35HEYN
EBEE Part #
8475472-ACC35HEYN-EB
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 35POS 0.100
DatasheetSullins ACC35HEYN
Part StatusActive
Number of Positions35
Contact TypeCantilever
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Features-
Base Product NumberACC35
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
Flange Feature-
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Description
35 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)