ACC25HEYN
Manufacturer
Mfr. Part #
ACC25HEYN
EBEE Part #
8398358-ACC25HEYN-EB
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 25POS 0.100
DatasheetSullins ACC25HEYN
Part StatusActive
Number of Positions25
Contact TypeCantilever
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Features-
Base Product NumberACC25
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
Flange Feature-
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Description
25 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)