ACC15HEYN
Manufacturer
Mfr. Part #
ACC15HEYN
EBEE Part #
8748580-ACC15HEYN-EB
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 15POS 0.100
DatasheetSullins ACC15HEYN
Part StatusActive
Number of Positions15
Contact TypeCantilever
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Features-
Base Product NumberACC15
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
Flange Feature-
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Description
15 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)