ACC13HETN
Manufacturer
Mfr. Part #
ACC13HETN
EBEE Part #
8749135-ACC13HETN-EB
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 13POS 0.100
DatasheetSullins ACC13HETN
Part StatusActive
Number of Positions13
Contact TypeCantilever
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Features-
Base Product NumberACC13
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
Flange Feature-
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Description
13 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)