ACC13HETI
Manufacturer
Mfr. Part #
ACC13HETI
EBEE Part #
8757814-ACC13HETI-EB
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 13POS 0.100
DatasheetSullins ACC13HETI
Part StatusActive
Number of Positions13
Contact TypeCantilever
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Features-
Base Product NumberACC13
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Description
13 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)