ABC26HETN
Manufacturer
Mfr. Part #
ABC26HETN
EBEE Part #
8383511-ABC26HETN-EB
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 26POS 0.100
DatasheetSullins ABC26HETN
Part StatusActive
Number of Positions26
Contact TypeCantilever
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Features-
Base Product NumberABC26
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
Flange Feature-
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Description
26 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)