ABC22HEYI
Manufacturer
Mfr. Part #
ABC22HEYI
EBEE Part #
8387575-ABC22HEYI-EB
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 22POS 0.100
DatasheetSullins ABC22HEYI
Part StatusActive
Number of Positions22
Contact TypeCantilever
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Features-
Base Product NumberABC22
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Description
22 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)