ABC22HETN
Manufacturer
Mfr. Part #
ABC22HETN
EBEE Part #
11737794-ABC22HETN-EB
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 22POS 0.100
DatasheetSullins ABC22HETN
Part StatusActive
Number of Positions22
Contact TypeCantilever
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Features-
Base Product NumberABC22
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
Flange Feature-
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Description
22 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)