ABB EHHD024A0A4-HZ
Manufacturer
Mfr. Part #
EHHD024A0A4-HZ
EBEE Part #
E85632727
Package
DIP-8
Description
DIP-8 DC-DC Power Modules ROHS
Select All
RoHS
Output Power120W
Output Voltage5V
Output Current (Max)24A
Insulated Voltage2.25kV
Conversion Efficiency92%
Input Voltage(DC)18V~75V