ABB EHHD020A0F641Z
Manufacturer
Mfr. Part #
EHHD020A0F641Z
EBEE Part #
E85727777
Package
DIP-8
Customer #
Datasheet
Description
DIP-8 Isolated Power Modules ROHS
Select All
CategoryPower Supplies ,Power Suppliers - Board Mount ,DC DC Converters
DatasheetABB EHHD020A0F641Z
RoHS
Power66W
Output Voltage3.3V
input voltage (Vdc)18V~75V
Number of channel1
Output Current (Max)20A
Insulated Voltage2.25kV
Conversion Efficiency91%