ABB EHHD015A0A64Z
Manufacturer
Mfr. Part #
EHHD015A0A64Z
EBEE Part #
E85727773
Package
DIP-8
Customer #
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
DIP-8 Isolated Power Modules ROHS
Select All
CategoryPower Supplies ,Power Suppliers - Board Mount ,DC DC Converters
RoHS
Power75W
Output Voltage5V
input voltage (Vdc)18V~75V
Number of channel1
Output Current (Max)15A
Insulated Voltage2.25kV
Conversion Efficiency90.5%