ABB EHHD010A0B641Z
Manufacturer
Mfr. Part #
EHHD010A0B641Z
EBEE Part #
E85727771
Package
DIP,58.4x22.9mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
DIP,58.4x22.9mm Isolated Power Modules ROHS
Select All
CategoryPower Supplies ,Power Suppliers - Board Mount ,DC DC Converters
DatasheetABB EHHD010A0B641Z
RoHS
Power120W
Output Voltage12V
input voltage (Vdc)18V~75V
Number of channel1
Output Current (Max)10A
Insulated Voltage2.25kV
Conversion Efficiency93%