A9CCG-2002F
Manufacturer
Mfr. Part #
A9CCG-2002F
EBEE Part #
10067727-A9CCG-2002F-EB
Description
FLEX CABLE - AFG20G/AF20/AFG20G
Select All
CategoryCable Assemblies ,Flat Flex Jumpers, Cables (FFC, FPC) Assemblies
DatasheetTE Connectivity AMP Connectors A9CCG-2002F
Series-
PackagingBulk
Part StatusActive
Number of Positions20
Base Product NumberA9CCG
Contact TerminationReceptacle with Latch to Receptacle with Latch
Pitch0.100" (2.54mm)
Length2.00" (50.80mm)
Description
20 Position Flat Flex Cable Assembly Receptacle with Latch to Receptacle with Latch 2.00" (50.80mm)