A9CCA-2002E
Manufacturer
Mfr. Part #
A9CCA-2002E
EBEE Part #
10067208-A9CCA-2002E-EB
Customer #
EDA Models
Description
FLEX CABLE - AFK20A/AE20/AFK20A
Select All
CategoryCable Assemblies ,Flat Flex Jumpers, Cables (FFC, FPC) Assemblies
Series-
PackagingBulk
Part StatusActive
Number of Positions20
Base Product NumberA9CCA
Contact TerminationReceptacle with Latch to Receptacle with Latch
Pitch0.050" (1.27mm)
Length2.00" (50.80mm)
Description
20 Position Flat Flex Cable Assembly Receptacle with Latch to Receptacle with Latch 2.00" (50.80mm)