A9BBA-2002F
Manufacturer
Mfr. Part #
A9BBA-2002F
EBEE Part #
10067420-A9BBA-2002F-EB
Description
FLEX CABLE - AFF20A/AF20/AFF20A
Select All
CategoryCable Assemblies ,Flat Flex Jumpers, Cables (FFC, FPC) Assemblies
DatasheetTE Connectivity AMP Connectors A9BBA-2002F
Series-
PackagingBulk
Part StatusActive
Number of Positions20
Base Product NumberA9BBA
Contact TerminationReceptacle to Receptacle
Pitch0.100" (2.54mm)
Length2.00" (50.80mm)
Description
20 Position Flat Flex Cable Assembly Receptacle to Receptacle 2.00" (50.80mm)