A9BAG-2002F
Manufacturer
Mfr. Part #
A9BAG-2002F
EBEE Part #
10067637-A9BAG-2002F-EB
Description
FLEX CABLE - AFF20G/AF20/AFE20T
Select All
CategoryCable Assemblies ,Flat Flex Jumpers, Cables (FFC, FPC) Assemblies
DatasheetTE Connectivity AMP Connectors A9BAG-2002F
Series-
PackagingBulk
Part StatusActive
Number of Positions20
Base Product NumberA9BAG
Contact TerminationReceptacle to Solder Tab
Pitch0.100" (2.54mm)
Length2.00" (50.80mm)
Description
20 Position Flat Flex Cable Assembly Receptacle to Solder Tab 2.00" (50.80mm)